הזדמנות ישראלית ובני שטיינמץ מגדילים את החזקותיהם ברשיונות פלאג'יק

שותפות חיפושי הגז והנפט "הזדמנות ישראלית" הודיעה הבוקר כי היא מגדילה את החזקותיה ברשיונות פלאג'יק. השותפות הודיעה כי הגיעה להסכמה עם חברת אדן, אשר רכשה השליטה בפרנדום מידי טדי שגיא, לפיו יועברו לבעלותה 6% נוספים מהרשיונות שהוחזקו ע"י פרנדום. 17.5% יועברו לבעלותה של חברת נאמאקס של בני שטיינמץ. עם סיום העברת הזכויות תחזיק הזדמנות ישראלית ב – 16% מהרישיונות, נאמאקס – 60%, פרנדום – 10%Daden Investment Ltd. – 9% ו- AGR Petroleum Services Holdings AS – 5%. העברת ההחזקות תיכנס לתוקף לאחר קבלת אישור הממונה על ענייני הגז והנפט.

העברת ההחזקות נעשית לאור ההסכם בין החברות השונות המחזיקות ברשיונות ולפיהן יש להן זכות ראשונים ברכישת החזקות במקרה ואחד השותפים מעוניין למכור חלקים מהחזקותיו וזאת בהמשך לעסקה בה אדן רכשה השליטה בחברת פרנדום מידי טדי שגיא.
רשיונות פלאג'יק – שיעורי החזקה

שם החברה אחוז החזקה לפני העברת הזכויות אחוז החזקה לאחר העברת הזכויות
הזדמנות ישראלית 10% 16%
נאמאקס 42.5% 60%
פרנדום 33.5% 10%
Daden Investment Ltd. 9% 9%
AGR Petroleum Services Holdings AS 5% 5%

"הזדמנות ישראלית" מחזיקה כיום בפורטפוליו נרחב של רישיונות ימיים ויבשתיים: 25% מבקשה לרישיון חדש בשם "חתרורים" המשתרע על שטח של כ 70 קמ"ר באזור ים המלח; 10% מרישיון "עוז" המשתרע על שטח בגודל של כ-400,000 דונם, במרחק של 50 ק"מ מול חופי תל אביב עם פוטנציאל למציאת 2.5TCF גז טבעי וכ 250 מליון חביות נפט; 16% מרישיונות החיפוש "פלאג'יק" (לאחר קבלת אישור הממונה לההעברה), הכוללים בין היתר את רישיון "ישי" אשר מבנה "אפרודיטה" שנמצא ברובו בבלוק 12 הקפריסאי גולש אליו, וכן ב-10% משני רישיונות ימיים נוספים, "רועי ו"נטע", בשטח ההיתר הימי "גל", על פני שטח כולל של כ-800,000 דונם כ-150 ק"מ מערבית לחופי ישראל עם פוטנציאל למציאת 3.2TCF גז טבעי. כזכור, לאחרונה הממונה על ענייני הנפט האריך את תוקף רישיון "ישי" עד 2016 במטרה לחקור את היקף הגלישה של תגלית "אפרודיטה" לשטחו.

אייל שוקר, מנכ"ל הזדמנות ישראלית: אסטרטגית פיזור הסיכונים של הזדמנות ישראלית הוכיחה את עצמה וכפועל יוצא היום הזדמנות ישראלית היא בין השותפויות היחידות עם קופת מזומנים גדולה אשר מאפשרת לה להרחיב את החזקותיה ברישיונות, ובעלות מזערית. אנחנו מאמינים שפוטנציאל המאגרים באזורנו גדול ושדווקא כיום, כשהסקטור סובל ממומנטום שלילי ותמחור חסר, קיימת הזדמנות להגדיל את הנכסים בעלות נמוכה. אנחנו שחקני טווח ארוך וכך אנו פועלים.