הזדמנות ישראלית חושפת את פרטי הקידוח הראשון ברשיונות פלאג'יק: קידוח "אפרודיטה 2", ברשיון "ישי", צפוי להתחיל בחודש נובמבר ולהימשך כ-87 יום

"הזדמנות ישראלית", חושפת את פרטי קידוח האקספלורציה המתוכנן ברישיון "ישי", הצפוני מבין קבוצת רישיונות פאלגי'ק: הקידוח "אפרודיטה 2" שיבוצע ברישיון  "ישי", הממוקם כ- 160 ק"מ צפונית מערבית לחיפה, צפוי להתחיל בחודש נובמבר וימשך כ-87 יום. על פי התוכנית, עומקו הסופי של הקידוח יעמוד על כ- 6,000 מטר, כאשר עומק המים באזור נאמד בכ-1,700 מטר. הקידוח יתבצע ע"י אסדת הקידוח  Noble Homer Ferrington, כאשר מפעילת הקידוח הינה חברת AGR הנורבגית. העלות הכוללת המוערכת של הקידוח צפויה לעמוד על כ-103 מליון דולר. שותפיה של הזדמנות ישראלית ברישיונות "פלאג'יק" הם אנשי העסקים בני שטינמץ וטדי שגיא. ע"פי הדיווח עולה כי הקידוח המתוכנן "אפרודיטה 2" ברישיון "ישי" הינו לבחינת הימצאות מאגר גז טבעי בחולות הנמצאים בשכבות הגיאולוגיות מיוקן ואוליגוקן. ברישיון "ישי" בלבד קיים פוטנציאל של 3.7 TCF של גז טבעי ובהסתברות גיאולוגית של עד 76.7%, וזאת בהתאם למפורט בדו"ח המשאבים שפורסם בחודש יוני 2012.

הקידוח ברישיון "ישי" הינו הקידוח הראשון שמתבצע בשטח רישיונות "פלאג'יק" ובמטרה לאמת את הפוטנציאל הגלום בהם אשר נחשף בדו"ח המשאבים.על פי הדו"ח, שהוכן ע"י חברת Ryder Scott וביחס לחמשת רישיונות "פלאג'יק", בשכבת החולות המזוהה כ"חולות תמר" קיים פוטנציאל של 6.7 TCF גז טבעי כאשר 0.5 TCF מוגדרים כמשאבים מותנים ו 6.5 TCF כמשאבים פרוספקטיביים בשכבת החולות גם פוטנציאל של 19.3 מיליון חביות קונדנסט מתוכן 1.6 מיליון חביות מוגדרים כמשאבים מותנים ו 17.7 מיליון חביות כמשאבים פרוספקטיביים. בנוסף, ברישיונות "פלאג'יק" בשכבות העמוקות יותר קיים פוטנציאל למציאת כ- 2 מיליארד חביות נפט יחד עם גז נלווה בהיקף של כ 3.5 TCF. רק לשם השוואה, עד כה נתגלו לאורך חופי ישראל כ-30 TCF גז טבעי, כאשר המאגרים הגדולים הינם תמר, הכוללת כ-9 TCF  ולוויתן הכולל כ-17 TCF.