הזדמנות ישראלית ממשיכה לנצל הזדמנויות: מגדילה את החזקותיה ברישיונות פלאג'יק

שותפות חיפושי הגז והנפט "הזדמנות ישראלית" הודיעה הערב (יום ד' 9.9.15) כי היא רוכשת את יתרת החזקותיו של טדי שגיא ברישיונות פלאג'יק ובכך מגדילה את החזקתה ברישיונות אלו. במסגרת העסקה חברת דאדן, הנמצאת בשליטתו של טדי שגיא, תעביר ל"הזדמנות ישראלית" את כלל זכויות ההשתתפות ברישיונות פלאג'יק בה היא מחזיקה – 9% מתוך 100%. תמורת זכויות אלו לא תשולם לדאדן כל תמורה מידית, אך "הזדמנות ישראלית" התחייבה לשלם לה 50% מהכנסותיה בגין 9% המועברים וזאת עד לסכום מצטבר של 5 מיליון דולר.
העסקה הנוכחית מגיעה לאחר שבמהלך השנה האחרונה הגדילה "הזדמנות ישראלית" את חלקה ברישיונות מ-10% ל-16%, באותה עסקה בה נאמאקס של בני שטינמץ הגדילה את החזקתה ברישיונות ל 60%. לאחר העסקה הנוכחית יגדלו החזקות "הזדמנות ישראלית" לכדי 25% ברישיונות, בכפוף לאישורים הנדרשים. 
לאחר עסקה זו תהיה ההחזקה ברישיונות פלאג'יק כדלקמן: "הזדמנות ישראלית" – 25%; נאמאקס – 60%; פרנדום – 10%; AGR Petroleum Services Holdings AS – 5%.

אייל שוקר, מנכ"ל הזדמנות ישראלית: "הימצאותם של מאגרי גז גדולים בשטח הימי של ישראל הינה עובדה מוכחת. הגדלת ההחזקות ברישיונות פלאגי'ק היא הזדמנות מצוינת להרחבת פעילותה של 'הזדמנות ישראלית', אנו מאמינים כי העסקה תתרום רבות להתפתחות החברה ולהגשמת יעדיה.". 

כללי אודות "הזדמנות ישראלית": "הזדמנות ישראלית" מחזיקה כיום בפורטפוליו נרחב של רישיונות ימיים ויבשתיים: 41.5% מרשיון "עוז" המשתרע על שטח בגודל של כ-400,000 דונם, במרחק של 50 ק"מ מול חופי תל אביב. על פי דו"ח המשאבים שנערך ע"י חברת NSAI, כמות הגז ברישיון נאמדת בכ- 2.5 TCF (טריליון רגל מעוקב) גז טבעי וכ-255 מיליון חביות נפט. בנוסף, השותפות מחזיקה ב – 25% מבקשה לרישיון חדש בשם "חתרורים" המשתרע על שטח של כ 70 קמ"ר באזור ים המלח; 25% (לאחר העסקה) מרישיונות החיפוש "פלאג'יק", וכן ב-10% משני רישיונות ימיים נוספים, "רועי ו"נטע", בשטח ההיתר הימי "גל", על פני שטח כולל של כ-800,000 דונם כ-150 ק"מ מערבית לחופי ישראל עם פוטנציאל למציאת 3.2TCF גז טבעי.