השותפים ברישיון עוז פרסמו דו"ח משאבים וחשפו פוטנציאל לנפט וגז בשטח הרישיון

פוטנציאל למאגר נוסף של גז ונפט מול חופי ישראל:
על פי דו"ח המשאבים של חברת NSAI שפרסמה הבוקר "הזדמנות ישראלית" נחשף פוטנציאל לנפט וגז ברישיון "עוז" אשר נאמד בכ-2.5 טריליון רגל מעוקב טבעי ובנוסף כ 255 מיליון חביות נפט
רוני הלמן, יו"ר הזדמנות ישראלית: הפוטנציאל באגן הלבנטיני עצום. אנו מקווים שנמשיך לפתח ולקדם את משק האנרגיה באזורינו. 
אייל שוקר, מנכ"ל הזדמנות ישראלית: האסטרטגיה של השותפות לפזר סיכונים ולבנות פרוטפוליו גדול של נכסים מוכיחה את עצמה ומאפשרת לשותפות לממש את פוטנציאל הנכסים בהם היא שותפה

השותפים ברישיון "עוז" פרסמו הבוקר את דו"ח המשאבים של הרישיון ולפיו בשטח הרישיון קיים פוטנציאל למציאת גז ונפט בהיקפים גדולים. על פי דו"ח המשאבים שנערך ע"י חברת NSAI, שהכינה בין היתר את דו"חות משאבים של "לוויתן" ו"תמר", כמות הגז ברישיון נאמדת בכ- 2.5 TCF (טריליון רגל מעוקב) גז טבעי וכ-255 מיליון חביות נפט. לשם השוואה, עד כה נתגלו לאורך חופי ישראל כ-30 TCF גז, כאשר המאגרים הגדולים הינם תמר, הכולל כ-9TCF ולוויתן הכולל כ-19 TCF.
רישיון "עוז" (לשעבר שטח ההיתר הימי "בנימין") משתרע על שטח בגודל של כ-400,000 דונם, במרחק של 50 ק"מ מול חופי תל אביב. ברישיון שותפים, בין השאר, לפידות חלץ, טדי שגיא וקולרידג'. באפריל 2012 "הזדמנות ישראלית" נכנסה כשותפה ב-10% ברישיון בהתאם לאסטרטגיה של השותפות לפזר סיכונים באמצעות אחזקה במגוון רישיונות ימיים. השותפות התקשרה בעסקה מול חברת FRENDUM INVESTMENTS בתמורה להחזר הוצאות עבר של 550,000 דולר ולהשתתפות של עד 3.45 מליון דולר בהוצאות שיהיו לFRENDUM עד לפענוח נתוני הסקר הסייסמי. "הזדמנות ישראלית" מחזיקה גם ב-10% מרישיונות החיפוש "פלאג'יק" ביחד עם AGR, טדי שגיא ובני שטיינמץ. הרישיונות משתרעים על שטח כולל של כ-2 מליון דונם כ-170 ק"מ מערבית לחיפה וגובלים במזרח ברישיונות "רציו-ים" בהם נמצא מבנה "לוויתן" ובמערב בבלוק 12 בקפריסין בו נמצא מבנה "אפרודיטה". בנוסף, השותפות מחזיקה ב-10% משני רישיונות ימיים נוספים, "רועי ו"נטע", יחד עם רציו ואדיסון בשטח ההיתר הימי "גל" על פני שטח כולל של כ-800,000 דונם כ-150 ק"מ מערבית לחופי ישראל. 

לדברי רוני הלמן, יו"ר הזדמנות ישראלית, הנתונים העולים מדו"ח המשאבים טובים עוד יותר מההערכות שהיו ל"הזדמנות ישראלית" כשהחליטה להיכנס לרישיון עוז. "האגן הלבנטיני עשיר בגז ואנו מאמינים שגם בנפט והפוטנציאל בו עצום.נדרשת עבודה רבה ואנו משקיעים את מירב מאמצינו בפיתוח וקידום פעילות האקספלורציה בישראל ובקפריסין. אנו תקווה למצוא מאגרים נוספים באגן הלבנטיני וכך לסייע בקידום משק האנרגיה באזורינו. יחד עם זאת, יש לזכור כי מדובר בענף עתיר סיכונים המחייב עבודה מקצועית, לצד אורך רוח".
אייל שוקר, מנכ"ל הזדמנות ישראלית אומר כי האסטרטגיה של השותפות לפזר סיכונים ולבנות פורטפוליו גדול של נכסים מוכיחה את עצמה שוב. "לשותפות ישנו פורטפוליו של נכסים כאשר כ-30 מליון הדולר הנמצאים בקופתה יאפשרו לה להמשיך ולממש את הפוטנציאל הגלום בהם. אנו מאמינים כי אסטרטגיה זו של פיזור סיכונים היא האסטרטגיה הנכונה בתחום והיא זו שתסייע לשותפות לקדם, במהירות האפשרית, את פיתוח הנכסים בהם היא שותפה".

לדיווח המלא לחץ כאן

לפרטים: רועי שטיינמץ 03-5626162 או 052-2894054